İsviçre doğumlu Ebru Ölçer, Kaufmannische Handelsschule ve Newport International University İşletme mezunudur. Türkiye’deki iş hayatına 1995 yılında Eczaşıbaşı kuruluşunda başlamıştır. Devamında D&R ve İda Finansal Danışmanlık’ta çalıştıktan sonra 2002 yılında Starbucks Coffee Türkiye’ye Eğitim Müdürü görevine atanarak dört kişiden biri olarak kuruluş ekibinde yer almıştır. Uzun yıllar Starbucks’ta Eğitim Yöneticisi, Eğitmen ve İnsan Kaynakları Müdürü olarak aldığı görevler ve yer aldığı çeşitli projelerde yüzlerce genç çalışan yetiştirmiş ve kendilerine farklı kariyer yollarında çeşitli bakış açıları kazanmak üzere destek olmuştur. 10 yıllık bu yolculuk sonrasında, Ebru Ölçer, o güne kadar edindiği tecrübeleri farklı bir sektörde deneyimlemek istedi ve kariyerine İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak Nef’te devam etti.

Çalışma hayatı boyunca kendini sürekli geliştirmeye ve öğrenmeye adayan ve üstlendiği görevleri profesyonel bir biçimde yerine getirmeyi son derece önemseyen Ebru Ölçer, bu süreç içerisinde sayısız eğitimlere katılmış,  profesyonel koçluk eğitimi almış ve ICF onaylı sertifikalı koç olmuştur. Aynı zamanda üstlendiği görevler sebebiyle çalışma ortamında giyim kuşam ve davranış kuralları ile yakından ilgilenmiş ve bu ilgisini de Renk ve Stil Danışmanlığı eğitimlerini Style Color’dan tamamlayarak sertifikalandırmıştır.

Hali hazırda İmaj Danışmanlığı ve Employer Brand International – Brett Minchington’tan İşveren Markası eğitimlerine ve Psikoloji yüksek lisans programına devam etmektedir. Ebru Ölçer evli ve iki çocuk sahibidir.